Інтернет-центр


         Наша бібліотека стала переможцем другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «БІБЛІОМІСТ».

        30 вересня 2011 р. відбулося відкриття центру вільного доступу до Інтернету.

 
 
До знань, до світла, до вершини злет
В бібліотеці Жвирки - Інтернет
Такий би сон напевне і не снився
Спасибі всім із Вас хто долучився!
 
Подяку щиру ми усім складаєм
І на зв'язку сьогодні Вас вітаєм.
Приходьте читачі до нас щодня,
Додасть Вам Інтернет нові знання.
 
А хто комп'ютера не хоче, ждем і тих,
Черпніть що треба з таємничих книг!!!
 
 
 
  Відкриття центру вільного доступу до Інтернету



 
 
          Ознайомлення з комп'ютерами
 
 
"Ми казку в гості запросили"(відео-перегляд)

       Тепер наші читачі мають доступ до практично необмеженої чисельності інформаційних джерел, як традиційних ( книг, газет, журналів, довідкових видань ), так і не традиційних для бібліотек (відео матеріалів, комп’ютерних програм, баз даних).
         Використання комп’ютера в нашій бібліотеці дає змогу не тільки забезпечити можливості доступу читачів до інформаційних ресурсів, але й покращити виховання інформаційної культури, перетворити бібліотеку в центр інтелектуального розвитку особистості.


 
 Правила користування пунктами публічного доступу до мережі Інтернет

1. Пункт публічного доступу до мережі  Інтернет створено з метою надання кожному користувачеві бібліотеки можливості вільного та безкоштовного доступу до світових інформаційних ресурсів через комп’ютерну мережу Інтернет.
2. Бібліотека гарантує рівні умови для доступу до мережі Інтернет для всіх категорій користувачів незалежно від їх віку, статі, соціального, матеріального або службового становища, окрім випадків, передбачених законодавством України.
3. Бібліотека гарантує необмежений доступ користувачів до будь-яких категорій web - сайтів, окрім тих інформаційних ресурсів, які містять інформацію, що суперечить чинному українському або міжнародному законодавству. Обмеження стосуються лише інформації, яка закликає до повалення державного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганда війни, розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів та інформації, яка містить елементи: жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності.
4. Користувачем пункту публічного доступу до мережі  Інтернет може стати кожний читач  районної централізованої бібліотечної системи. Перед початком роботи необхідно зареєструватись і отримати дозвіл на роботу в працівника бібліотеки.
5. Час користування Інтернетом для однієї людини може бути обмеженим лише у наявності черги на користування комп’ютером. При запізненні користувача більше ніж на 10 хвилин, право користування робочою станцією може бути надано іншому користувачу. 
 
     Користувач має право:
  •  використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів; здійснювати   комерційну діяльність за допомогою Інтернету (купівля/ продаж, оголошення, реклама,  тощо); представити в Інтернеті свої інтереси, знання та культуру для ознайомлення   усього світу;
  •   на безоплатні консультації  бібліотекаря з надання допомоги у використанні пошукових  систем в мережі Інтернет;
  •  на ознайомлення з підготовленим матеріалом, що популяризує ресурси Інтернет;
  •  брати участь у Інтернет - екскурсіях, практикумах та інших заходах за окремим планом   роботи бібліотеки;  
  •  при наявності черги на користування комп’ютером, користуватись Інтернет протягом не  менше однієї години один раз на день на загальних підставах або за попереднім записом;
  •  для перенесення інформації на диск чи інший електронний носій користувач повинен  віддати власний електронний носій працівнику бібліотеки;

  Користувач зобов’язаний:
  • дотримуватись «Правил користування Інтернетом …», запитати дозволу у працівника бібліотеки для копіювання та друку інформації;
  • оплатити послуги ксерокопіювання, розпізнавання інформації після сканування і перетворення її на текстовий документ, сканування великого обсягу матеріалу, та друку інформації згідно з тарифів.

      Користувач  не має права
  • псувати обладнання; 
  • знищувати, додавати і модифікувати інстальоване комп’ютерне обладнання або програмне забезпечення; 
  • інсталювати будь-яке програмне забезпечення з Інтернет; 
  • використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали; 
  • еправомірно “ скачувати ” і використовувати ліцензії на програмне забезпечення.
  Бібліотека не несе відповідальності за:
  •   зміст Інтернет - сайтів та новизну або точність приведеної там інформації;
  •    будь-який зрив у роботі з причин, незалежних від працівника бібліотеки;
  •   у випадку будь-яких збоїв технічного характеру відповідач повинен повідомити про це працівника бібліотеки. В такому разі Вам буде призначено інший час роботи або запропоновано альтернативні джерела інформації.
       Адміністрація бібліотеки попереджує: за навмисне псування обладнання та програмного забезпечення користувач несе відповідальність згідно з чинного законодавства.
      За порушення цих правил адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачу користуватися Інтернетом протягом 6-ти місяців.
 

Пошукові системи:

Російські пошукові

www.ya.ru
www.rambler.ru
www.yellowpages.ru
www.aport.ru
www.allbest.ru

Українські пошукові системи

www.meta.ua
www.google.com.ua
www.topping.com.ua
www.uaport.net
www.for-ua.com
www.search.kiev.ua
www.a-counter.kiev.ua
www.uazone.net
ezone.com.ua
www.bigmir.net
www.internetri.net

Зарубіжні пошукові системи

www.google.com
www.yahoo.com
www.ebay.com
www.overture.com

         Абетка інтернет-безпеки та інтернет-етики для дітей і підлітків

       Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.                                                                               
      Якщо хтось надсилає чи говорить вам, або ви самі віднайшли у мережі інформацію, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або          вчителів - вони знають, що треба робити.                                                                                         
     Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
     Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
    Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
    Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
    Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
    Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
    У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
    Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
     Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
     Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

  П’ять способiв запобiгання «зомбуванню» комп’ютерiв

     Iнтернет - зловмисники можуть використовувати вiрусну програму, щоб одночасно встановити контроль над великою кiлькiстю комп’ютерiв та використовувати їх як зомбi, якi створюють потужну мережу для зловмисної дiяльностi.
      Мережа зомбi, до якої може входити до 100 000 комп’ютерiв, використовується для поширення небажаної пошти, вiрусiв, атак на iншi комп’ютери та сервери, а також скоєння iнших видiв шахрайства. Мережi зомбi високо оцiнюються зловмисниками i стали серйозною проблемою в Iнтернетi. 
Ознаки зараження комп’ютера
      Вiрус, який перетворює комп’ютер у зомбi, може викликати вiдображення незрозумiлих повiдомлень, пригальмовує роботу комп’ютера або викликає несподiвану його дiяльнiсть.
Подiбнi вiруси не вимикають комп’ютер, тому що для роботи мережi зомбi необхiдно пiдключення до Iнтернету.
Дiзнайтесь i про iнші ознаки зараження комп’ютера вiрусами.
Що робити, якщо комп’ютер є зараженим? При наявностi ознак зараження комп’ютера вiрусами спочатку переконайтесь у тому, чи встановлене програмне забезпечення не є застарiлим. Потiм запустiть засiб видалення шкiдливих програм (EN).


 П’ять способiв запобiгання «зомбуванню» комп’ютерiв:
 
1. Нiколи не вiдкривайте вкладенi повiдомлення електронної пошти, миттєвих або мобiльних повiдомлень, якщо iх вмiст не вiдомий. Вкладеннi можуть мiстити вiруси, якiпоширюються електронною поштою.
2.Використовуйте брандмауер.  
3. Своєчасно оновлюйте програмне забезпечення. Вiдвiдайте Центр оновлень
Microsoft та ввiмкнiть функцiю автоматичного оновлення   
4. Пiдпишiться на стандартнi антивiруснi та антишпiонськi програми та регулярно        оновлюйте . Також ви можете пройти он-лайн навчання та навчитись найбiльш ефективно використовувати функцiї безпеки браузера та самостiйно налаштовувати батькiвський контроль. Встановiть Microsoft Security Essentials зараз, i ваш комп’ютер буде захищеним у реальному часi вiд вiрусiв, програм-шпигунiв та iнших зловмисних програм.                          
5. Використовуйте лiцензiйне програмне забезпечення. Мережi зомбi часто формуються iз комп’ютерiв, на яких встановлено нелегальнi версiї операцiйних систем. Нелiцензiйне програмне забезпечення бiльш вразливе та може мiстити вiруси.


































                                

 

Немає коментарів:

Дописати коментар