28.06.23

"Конституція - основа всіх основ" (відео - вікторина)


  Бути українцем – отже, боротися за свободу. Бути українцем – це стояти щитом на захисті демократичного світу. Бути українцем – це поважати права та дотримуватися зобов'язань. Зараз ми виконуємо найголовніший обов'язок, визначений Конституцією. Ми всією нацією стали на захист рідної землі. Щиро вірю, що наступний День Конституції ми зустрінемо під мирним небом, у теплому колі рідних та друзів.



Верховна Рада України від імені Українського народу - громадян України всіх національностей, виражаючи суверенну волю народу, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням, приймає цю Конституцію - Основний Закон України.

21.06.23

" Духи легенд" (бібліокінозал)

   У віруваннях праукраїнців світ не мав чіткого поділу на видимий, природний, та невидимий, позаприродний. Люди поклонялися богам, намагаючись здобути їхню прихильність, і водночас спілкувалася з істотами нижчого порядку. Наші давні предки вшановували дерева і трави, джерела та ріки, гори і степи, ліси та поля, населяли їх химерними чарівними істотами, яких називали духами.



   І сьогодні в нашій бібліотеці було весело та гамірно бо до нас на гостини і на перегляд мультфільмів завітали вихованці дитячого садка «Сонечко» з середньої групи " Перлинка" в супроводі вихователя Олекси Олександри і її помічниці Бурчин Людмили.

    Малюки були в захваті від перегляду Казкової колискової / "Повітруля", "Домовик", "Чугайстер" ,"Чортик Чур", "Мавка" @savkonazar це пісні та мультики для дітей - які заворожили їх вже з перших хвилин перегляду.

   Доповнили ми перегляди мультиків проведенням вікторини «Відгадай, хто я?»   і  читанням українських легенд.

20.06.23

"Сонячний настрій дитинства" (природотерапія)

Любов до книги не зʼявляється на порожньому місці. Дитині потрібно читати вголос, разом розглядати ілюстрації, дитина має бачити, що її рідні читають самостійно, обговорюють книги, знаходять у них відповіді на запитання.


Роздумуючи над тим, як можна ще урізноманітнити читання дітям – і темами, і авторами – неважко дійти висновку, що невиправдано мало пишуть та радять, де читати дітям.

Отже радимо читати на траві, на лавці в парку чи на пеньочку в лісі,адже це і корисно і приємно.


А зацікавити нашу малечу можна завітавши до нашої бібліотеки і серія книжок-картинок допоможе вам у цьому. В кожній книжечці містяться чудові ілюстровані картинки з віршиками і описом. що легко запам'ятовується.

15.06.23

Іван Миколайчук - душа українського кіно ( біографічна подорож)

10 фактів з життя Івана Миколайчука


15 червня 1941 року у селі Чорториї Кіцманського району Чернівецької області в сім’ї прохідника-залізничника народився Іван Миколайчук, видатний український кіноактор, сценарист, режисер та письменник, лауреат Шевченківської премії 1988 року (посмертно).

1. Першу свою роль Іван зіграв у 12 років. І була це роль старого Івана, батька Софії у виставі "Безталанна" за п’єсою Михайла Старицького. У селі існувала своя театральна трупа, яка майже щомісяця ставила спектаклі, але чоловіки навідріз відмовилися грати старого немічного солдата. Вистава витримала 36 показів протягом трьох років.

2. Іван Миколайчук був не лише актором та режисером, але й сценаристом та автором музичного оформлення багатьох своїх фільмів. А перший кіносценарiй – "Живий хрест у мертвій діброві", в основі якого лежала достовірна історія про сільських Ромео і Джульєтту, він написав у 17 років.

3. Крім акторської, в Івана Миколайчука була і музична освіта: він у 1957 році закінчив Чернівецьке музичне училище за спеціальністю "хормейстер художньої самодіяльності". Гарно співав, добре грав на інструментах: сопілці, роялі, цимбалах, скрипці, баяні, трубі, арфі.

4. Зі своєю дружиною, Марією Карп’юк Іван познайомився в 1958 році під час навчався в театрі-студії при Чернівецькому українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. Це було кохання з першого погляду. Через чотири роки вони побралися – для цього Марія навіть відмовилася від гастролей до Бєлграда, куди мала їхати з хором Вірьовки.

5. Коли Іван вступив до Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого, Марічка подарувала йому дві книжки – "Тіні забутих предків" Коцюбинського та "Художник" Шевченка. На другому курсі Івана запросили одразу на дві головні ролі: Івана Палійчука в "Тінях забутих предків" та Тараса Шевченка у фільмі "Сон".

6. "Тіні забутих предків" увійшли до Книги рекордів Гіннесса, здобувши 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 Гран-прі) у 21 країні, рахуючи Італію, Грецію, Аргентину. Гарвардський університет вніс стрічку до списку обов'язкових для перегляду студентам, які претендують на вищий ступінь у кінознавстві. У Радянському Союзі ж фільм на довгі роки ліг на поличку. Як і "Пропала грамота" Бориса Івченка, "Білий плах із чорною ознакою" Юрія Іллєнка та інші українські фільми, визнані "надто націоналістичними".

7. У фільмі "Білий плах із чорною ознакою", у якому Іван Миколайчук з Юрієм Іллєнком був співавтором сценарію, він виписав для себе роль одного з братів-дзвонарів – упівця Ореста. Однак худрада заборонила йому зніматися в цій ролі, бо, мовляв, такий привабливий типаж не може грати роль "бандита". В результаті, Ореста зіграв Богдан Ступка, а Миколайчук – іншого брата, Петра. Стрічка здобула Золотий приз Московського міжнародного кінофестивалю 1971 року.

8. Іван Миколайчук був надзвичайно щедрою людиною. Він мріяв накрити стіл від Чернівців до Чорториї і пригостити напоями та стравами всіх. Одного разу Миколайчук на останні гроші полетів до Чернівців, по дорозі купив столітрову бочку пива і привіз до Чорториї пригостити все село. Іншим разом він запросив до ресторану в Гідропарку на свій день народження усіх, хто зібрався послухати українські пісні, які співали гості свята.

9. На творчому рахунку Івана Миколайчука – 34 кіноролі, дев’ять написаних сценаріїв, дві режисерські роботи. Ще більше лишилося в планах, оскільки довгий час йому просто не давали зніматися чи знімати. У 1979-му йому дивом вдалося отримати дозвіл на зйомку фільму "Вавилон ХХ" за романом Василя Земляка "Лебедина зграя", де Миколайчук став і режисером, і автором сценарію, і музичним оформлювачем, і зіграв одну з головних ролей.

10. Ще в юності циганка наворожила Івану Миколайчуку, що він проживе лише 25 років. Актор помер від раку шлунка 3 серпня 1987 року – через чотири дні після срібного весілля з Марічкою. Похований на Байковому кладовищі.

Іван Миколайчук вважається одним з найвидатніших акторів за всю історію кінематографа в Україні. Саме він для українців став образом людини, яка протягом тривалого часу пробуджувала національний дух.                                    

Дивіться і читайте українське.

14.06.23

«Гра розважає, гра розвиває» (ігрофест)


 Ігри настільні цікаві й корисні,

                                                               Тренують кмітливість й логічно вчать мислить.

                                                                                         З друзями весело грати реальними

                                                                              Зовсім не те, що в мережах онлайнових.

                                                                                   В ігри ці грати прикольно й не нудно,

                                                                        Спробуй та станеш дотепним й премудрим.

А що ж таке настільна гра у наш час – час комп’ютерних технологій та мультимедійних розваг? Вчорашній день - скажете ви, ні – це достойна альтернатива комп’ютерним розвагам та сучасним гаджетам.

По-перше, настільні ігри сьогодні не обмежуються звичними всім шашками, шахами чи доміно, хоча важко переоцінити користь цих ігор для розвитку мислення та логіки. До того ж - це безліч сучасних яскравих розробок для різних вікових категорій, розвитку інтелектуальних здібностей та вподобань. Різноманіття та різноплановість настільних ігор захоплює та вражає, кожна з них унікальна. А головне - вони об’єднують і грати в них завжди весело та цікаво.




                           
Під час гри «Мандрівка Львівщиною» Ви відкриєте багато неймовірно цікавих місць, якими так багата Львівська область. А це і замки, і палаци, і монастирі, і місця пов’язані з відомими українцями, серед яких виділяються Король Данило, Іван Франко, Степан Бандера, Євген Коновалець, Петро Сагайдачний, Іван Виговський, Маркіян Шашкевич, Юрій Кульчицький, і природні заповідники , центри стародавніх ремесл та інші пізнавальні місця, які слід обов’язково відвідати для розширення власного кругозору.

Чудова та захоплююча гра для усіх шанувальників історії України , що полюбляють читати та мандрувати.

08.06.23

Арт- година "Долоньки дружби"

У світі є багато цінностей… і не всі вони матеріальні. Є такі речі як, відданість, любов і повага. Але найголовніше – це дружба. 
Бо маючи друга, ми маємо все!


Згадати про своїх друзів і порадувати їх увагою, висловити свою любов і повагу, адже друзі - це найближчі люди для кожного, тому Міжнародний День друзів, який  відзначається 9 червня, можна вважати днем любові до друга.                                                   
                                      




І з цієї нагоди до нас завітали діти разом зі своїм класоводом Наталією Кручкевич, які мали чудову можливість до Дня друзів розповісти про своїх друзів і намалювати долоньки дружби з побажаннями для них..

06.06.23

Екологічна вікторина " Квіткова рапсодія"

                                                                                                               

                                                                                             Квіти, квіти… Чарівні  квіти,        

                                                                                            Кольорові, великі й малі…
      
Ви умієте душу зігріти,

                                                                                                        Бо й самі ви — душа землі.

                                                                                                                       Надія Красоткіна


    У вік технічного прогресу, коли для людства створюються більш сприятливі та полегшені умови життя, люди стали частіше хворіти. Замість свіжого повітря всім доводиться дихати вихлопними газами та димом, їсти їжу, вирощену з додаванням гербіцидів. Настав час, коли доводиться часто говорити про екологію. Екологія — це наука, яка вивчає відносини всього живого на Землі та навколишньої природи.

Виховання екологічної культури школярів є важливою складовою гармонійного розвитку дитини, тому ми вирішили провести екологічну вікторину " Квіткова рапсодія" для виховання почуття прекрасного, бережливого ставлення і любові до природи, до рослинного світу, до квітів.

І сьогодні до нас завітали учні 2 класу зі своїм класоводом Петрівською Галиною Павлівною і в цікавій ігровій формі діти із задоволенням відгадували різні завдання екологічної вікторини.






Квіти - це очі природи і для того щоб люди раділи життю, навчилися бачити красу і цінували кожну мить природа подарувала нам квіти. Ніжні, ароматні, беззахисні і наповнені легкістю тонких пелюсток, квітучі рослини дивляться на нас з клумб і оранжерей, дарують позитивні емоції в будь-яку погоду і пору року.

01.06.23

Хай сонцю і квітам всміхаються діти (ігротека)



Діти — це найдорожче диво, яке наповнює життя дорослих радістю й теплом. Природно, коли дитину оточують любов’ю, увагою й піклуванням, і якщо в дорослому житті ми інколи мріємо повернутися у своє дитинство — значить, воно було щасливим і безтурботним, яким і має бути для кожної дитини на планеті. Але, на жаль, чимало малечі все ще продовжують страждати від злиднів, воєн та жорстокого поводження. Щорічно 1 червня людство відзначає Міжнародний день захисту дітей. 
З цієї нагоди сьогодні до нас завітала молодша група «Капітошка» КЗДО смт. Жвирка (ясла-садок) «Сонечко» з вихователькою Наталією Приходько і помічницею Марією Мізерник.

В ігровій формі бібліотекар ознайомила діток з дитячим фондом , читала цікаві загадки, провела екскурсію бібліотекою,помандрували Львівщиною, намалювали малюнки на асфальті, трохи погралися надворі в рухливі ігри, а на завершення сфотографувалися.





Діти мріють про мир та щасливе дитинство і ми дорослі повинні для цього докласти усіх зусиль, адже діти наше майбутнє .